google-site-verification: google6e2606d067d0860e.html

سینما روان


تحلیل فیلم‌های سینمایی همواره از نگاه روانشناسی مورد توجه بوده بخصوص که بسیاری از سازندگان داخلی و خارجی با نگاهی عمیق به آسیب‌های فردی، اجتماعی و روانشناختی و همچنین موضوعات مستقیم با اختلالات روان محصولات خود  را در سینما گنجانده‌اند. از این رو بر آن شدیم در مورد برخی ساخته‌های مرتبط با موضوعات حوزه روان، بررسی و تحلیل روانشناختی صورت گیرد.


تحلیل روانشناسی فیلم  آن (2017 ,it)

تحلیل روانشناسی فیلم آن (2017 ,it)

فیلم آن (it)  یک فیلم آمریکایی در ژانر  ترسناک به کارگردانی اندی موسکیِتی است که در سال ۲۰۱۷ اکران شد. فیلم‌نامه این فیلم توسط کری فوکوناگا بر اساس رمانی به همین نام، نوشته استیون کینگ به رشته تحریر درآمده‌ است. اتفاقات فیلم در تابستان سال ۱۹۸۹ رخ می‌دهد و داستان هفت کودک از شهر خیالی دِری در ایالت مین آمریکا را دنبال می‌کند که در اثر مواجهه با دلقکی ناشناس دچار وحشت شده‌اند. پیش‌تر نیزدرسال۱۹۹۰، مینی‌سریالی بر اساس این رمان ساخته شده بود.

تحلیل روانشناسی فیلم هیچکس تو را نجات نخواهد داد (2023 ،No One Will Save You)

تحلیل روانشناسی فیلم هیچکس تو را نجات نخواهد داد (2023 ،No One Will Save You)

در این مقاله قصد نقد فیلم را نداریم و صرفا فیلم‌هایی که در مقوله روانشناختی حرف‌هایی برای گفتن دارند، را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر به دنبال یک فیلم علمی تخیلی و یا ترسناک هستید، این فیلم را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم، اما اگر مفاهیم روانشناختی را دنبال می‌کنید یا بطور کلی فیلم مفهومی را می‌پسندید، باید گفت (هیچکس تو را نجات نخواهد داد) پیشنهاد خوبیست. این فیلم از منظر روانشناسی ارزشمند است.

درباره‌ی نویسنده
گرفتن وقت مشاوره
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
none